kumoh.ac.kr-국립금오공과대학교

Kumoh.ac.kr rapport:

Globalt Alexa rank : # 130,458,Alexa ranking i South Korea är # 3,309

Server:'... Status :'
X-Powered-By:'

Denna webbplats primära IP-adress är 202.31.128.3,Dess server i Korea, Republic of,-

ISP:Kum Oh National University of Technology
TLD:kr
CountryCode:KR
Rapporten uppdateras 13-Jun-2018

kumoh.ac.kr Innehåll Beskrivning:--...

    kumoh.ac.kr Header

    'Content-Length': '1122', 'Set-Cookie': 'JSESSIONID=3owonPmAVjBWaW1ZcjtxWJ8OX9xZOAk0JDT5o9yHNnNaJcgk0oFWBoEO3U2Rysp6.kitweb2_servlet_engine1;Domain=.kumoh.ac.kr;Path=/', 'Cneonction': 'close', 'Last-Modified': 'Wed, 28 Feb 2018 01:17:43 GMT', 'Date': 'Wed, 13 Jun 2018 01:39:19 GMT', 'Content-Type': 'text/html'

    Tekniska data för kumoh.ac.kr

    adresse IP:202.31.128.3 land:Korea, Republic of

    kumoh.ac.kr GEO Data


    kumoh.ac.kr Whois

    				
    DOMAIN

      NAME ac.kr

    NSERVER

      C.DNS.KR 203.248.246.220

      F.DNS.KR 218.38.181.90

      D.DNS.KR 203.83.159.1

      E.DNS.KR 202.30.124.100

      G.DNS.KR 202.31.190.1

      B.DNS.KR 61.74.75.1

      REGISTERED yes

    SERVERS

      SERVER kr.whois-servers.net

      ARGS ac.kr

      PORT 43

      TYPE domain

    social Dela

    sub domains

    nplab.kumoh.ac.kr