mx:MX preference = 0, mail exchanger = gsnk-mladost.hr.
ns2.wmd-dns.com.
soa:ns1.wmd-dns.com. wmd-radar.wmd.hr. 2021010705 3600 1800 1209600 86400
txt:"v=spf1 ip4:157.90.3.220 ip4:176.9.138.232 +a +mx ~all"

HtmlToText

Skip to content Sat. Dec 18th, 2021 GSNK Mladost Petrinja GSNK Mladost Petrinja NOVOSTI ARHIVA NOVOSTI KLUB Članovi Uprave Seniori Juniori Kadeti Stariji Pioniri Mlađi Pioniri Limači 1 Limači 2 Prstići Djevojke O NAMA KONTAKTI TREĆA HNL Latest Post Trijumf Zelenih u dramatičnom finalu jeseni Vrapče deklasiralo Zelene u finišu Peti prvenstveni remi Zelenih Segesti županijski derbi Zeleni zakočili Karlovac i zaustavili niz neuspjeha Naslovnica Trijumf Zelenih u dramatičnom finalu jeseni Nov 27, 2021 GSNK M Naslovnica Vrapče deklasiralo Zelene u finišu Nov 20, 2021 GSNK M Naslovnica Peti prvenstveni remi Zelenih Nov 13, 2021 GSNK M Naslovnica Segesti županijski derbi Nov 6, 2021 GSNK M Naslovnica Zeleni zakočili Karlovac i zaustavili niz neuspjeha Oct 30, 2021 GSNK M Latest Popular Trending Naslovnica Trijumf Zelenih u dramatičnom finalu jeseni Naslovnica Vrapče deklasiralo Zelene u finišu Naslovnica Peti prvenstveni remi Zelenih Naslovnica Segesti županijski derbi Naslovnica Remi Zelenih u Zagrebu Naslovnica Zeleni pokleknuli u srazu s liderom Vijesti Mladost osvojila turnir ‘Damir Horvatić’ Naslovnica Dužnosnici UEFA-e i HNS-a igraju na našem stadionu Naslovnica Trijumf Zelenih u dramatičnom finalu jeseni Naslovnica Vrapče deklasiralo Zelene u finišu Naslovnica Peti prvenstveni remi Zelenih Naslovnica Segesti županijski derbi NOVOSTI Mladost – Bistra 5:3 (3:1) SONY DSC Mladost – Bistra 5:3 (3:1) 17.kolo 3.HNL SREDIŠTE Gradski stadion. Sudac: Komesar (Zagreb). STRIJELCI: 1:0 – Amoateng (6), 2:0 – Balen (10), 2:1 – Budimir (39), 3:1 – Lovrić (45 – 11m), 3:2 – A.Grozdek (54 – 11m), 3:3 – Budimir (63), 4:3 – Papić (80), 5:3 – Papić (89). MLADOST: Jelavić – Dolovčak, Marović, Hadžić, Gršić – Korečić, Lovrić, Ćavar – Amoateng, Balen (od 66.Papić) – Hrnčević (od 90.Perić) . TRENER: Boris Perković. BISTRA: Rihtar – Brezec (od 46.Vodopijak), Kotarski, Kunštić (od 46.I.Grozdek), Lovrić – Jolić (od 75.Šturlan), Matošević, Hanžek, Kukec (od 46.Lučak), Matošević – A.Grozdek, Budimir. TRENER: Damir Grlić. CRVENI KARTONI: 26. Korečić i Lovrić (međusobno naguravanje u prekidu igre). U dramatičnoj predstavi prepunoj rezultatskih preokreta, golova i izmjena uspjelih napadačkih pohoda Zeleni su matirali vrlo dobre goste iz Bistre i stigli do druge pobjede u jesenskom dijelu prvenstva koje je današnjim srazom i okončano. Naši seniori proljeće će dočekati na pretposljednjem mjestu s 11 osvojenih bodova i u kakvom takvom priključku s mirnijim dijelom redoslijeda. Da su izabranici trenera Perkovića cijelu jesen igrali kao što su igrali prvih 45 minuta današnjeg ogleda s Bistrom, gdje bi im bio kraj. Već u 3.minuti izvrsno odigrana akcija nakon ubačaja Ćavara iz kuta ‘otvorila’ je Marovića na ‘drugoj vratnici’, uslijedio je ubačaj našeg stopera na Amoatenga koji iz blizine trese mrežu Bistre za 1:0. Nisu se gosti ni pošteno sabrali nakon šokantnog uvoda, a već je bilo 2:0. U brzoj izmjeni pasova proigran je Balen na ‘petercu’ gostujućeg šesnaesterca, uslijedio je prizemni udarac našeg napadača koji pogađa stativu od koje se lopta odbija u gol za 2:0. Ulaz iz snova za Zelene u odsudnu utakmicu jeseni. Bistra je počela igrati opreznije svjesna da može i teže nastradati. S druge strane, naši seniori kontrolirali su središnjicu i brzim protokom lopte učvršćivali premoć na travnjaku. I onda je stigla 26.minuta i incident na sredini terena, nakon što je Jolić udario Ćavara bez lopte, stvorila se gužva nakon koje je sudac Komesar iz igre isključio gostujućeg veznjaka Lovrića i Korečića. Pokazalo se da je teže Zelenima palo isključenje ‘Piksija’ Korečića nego Bistri odsustvo Lovrića. Bistra je došla do inicijative i golom Budimirau 39.minuti smanjila prednost Zelenih. No, Hrnčević je u 45.minuti praktički iz ničega, u solo akciji,izborio kazneni udarac iz kojeg je kapetan Lovrić siguran i pogađa za vodstvo 3:1 s kojim se odlazi na odmor. Trostruka zamjena gostiju na poluvremenu jasno je očitavala namjeru Bistre da u nastavku napadne gol našeg vratara Jelavića svim sredstvima. U silnoj inicijativi Bistre prvo je u 54.minuti Budimir izborio kazneni udarac koji Antun Grozdek pretvara u smanjenje vodstva, a zatim je u 63.minuti potpuno izigrana naša obrana za novu egzekuciju Budimira za 3:3. Pronašli su igrači u zelenoj opremi snage i koncentracije za nove pohode u posljednjoj trećini utakmice. U 74.minuti Hrnčević se izborio za udarac koji vratar gostiju Rihtar uspješno kroti, a u 80.minuti erupcija slavlja na Gradskom stadionu. Ubačaj Gršića s desnog krila našeg napada izazvao je pomutnju u užoj obrani Bistre, Papić je ispratio nesporazum vratara Rihtara i Kotarskog i iz blizine poslao loptu u mrežu za 4:3. Je li moguće da će Zeleni nakon tri vodstva na utakmici ostati bez toliko potrebne pobjede, pitali su se navijači na tribinama Gradskog stadiona. Ipak u 89.minuti Amoateng je izvrsnim prodorom sve načinio za Papića koji s ‘peterca’ glavom šalje loptu u mrežu Bistre za 5:3! Veliko slavlje Zelenih uslijedilo je nakon posljednjeg zvižduka suca Komesara i produljilo se dugo u noć. Čestitke igračima i treneru Perkoviću na prvenstvenoj pobjedi koja se dugo čekala i dočekala u velikom stilu! 3.HNL SREDIŠTE 2021./22. Pos Tim P W D L F A GD Pts 1 Zagorec 17 13 3 1 43 17 26 42 2 Dugo Selo 17 10 5 2 31 12 19 35 3 Gaj Mače 17 9 2 6 26 18 8 29 4 Trnje 17 8 5 4 25 19 6 29 5 Lučko 16 8 4 4 32 14 18 28 6 Vrbovec 17 8 3 6 27 27 0 27 7 Maksimir 17 8 2 7 24 23 1 26 8 HAŠK 17 6 7 4 19 15 4 25 9 Karlovac 1919 16 6 6 4 27 12 15 24 10 Vrapče 16 7 3 6 28 19 9 24 11 Bistra 17 6 4 7 27 29 -2 22 12 Kurilovec 17 5 6 6 23 20 3 21 13 Ravnice 17 4 9 4 13 17 -4 21 14 Trešnjevka 16 4 4 8 25 32 -7 16 15 Lukavec 17 4 3 10 17 35 -18 15 16 Segesta 17 3 3 11 17 46 -29 12 17 Mladost 17 2 5 10 12 41 -29 11 18 Ponikve 17 1 4 12 11 32 -21 7 VRAPČE U FINIŠU DEKLASIRALO ZELENE Vrapče – Mladost 4:0 (1:0) 16.kolo 3.HNL SREDIŠTE ZAGREB Igralište Vrapča. Gledatelja: 50. Sudac: Bujan (Guci Draganički). Pomoćnici: Neralić i Pranjić. STRIJELCI: 1:0 – Marić (22), 2:0 – Tomšić (48), 3:0 – Markušić (85), 4:0 – Markušić (87). VRAPČE: Ševerdija – Ćosić, Nikšić, Milinović, Hajnal – Marić (od 87.Cigrovski), Kopljar (od 24.Nasri), Ajanović (od 76.Gulin), Tomšić (od 76.D.Prenkapalaj) – Markušić, M.Prenkpalaj (od 76.Strmečki). TRENER: Denis Bezer. MLADOST: Jelavić – Hadžić (od 55.Baniček), Marović (od 55.Gršić), Vučak – Dolovčak, Lovrić, Ćavar (od 81.Perić), Godić, Amoateng (od 81.Papić) – Balen, Bužanić (od 66.Korečić). TRENER: Boris Perković. U posljednjem gostovanju ove jeseni naši seniori uvjerljivo su poraženi od domaćina koji je znao kazniti pogreške u našoj užoj obrani, ali i promašaje Zelenih u stopostotnim prigodama. Lovriću je u 44.minuti vratar Ševerdija ‘skinuo’ čisti zicer kada je naš kapetan neometan šutirao iz srca šesnaesterca Vrapča, zatim je u 54.minuti Vučak preko već svladanog Ševerdija uputio loptu snažnim udarcem u prečku dok je u sudačkoj nadoknadi Korečić okrenuo nadomak gola svog ‘čuvara’ i plasirao loptu pokraj nemoćnog vratara ‘žuto-plavih’ u stativu. S druge strane, Vrapče je realiziralo praktički sve svoje prilike na današnjoj utakmici, u tipičnoj maniri ‘kontraške’ ekipe koja ne može ništa na postavljenu obranu ali je zato vrlo ubojita po oduzetoj lopti te je proslavila pobjedu na oproštaju od svojih navijača Lunaticsa za ovu jesen. Naši seniori od polusezone će se oprostiti iduće subote kada na Gradski stadion stiže Bistra. U ostalim utakmicama 16.kola koje su igrane danas postignuti su slijedeći rezultati: Kurilovec – Trešnjevka 1:2, Karlovac – Dugo Selo 1:1, Ravnice – Maksimir 1:2, Segesta – Ponikve 1:0 i HAŠK – Zagorec 0:2. Sutra igraju Trnje – Lukavec, Bistra Lučko i Gaj – Vrbovec. PETI PRVENSTVENI REMI ZELENIH TRENUTAK ODLUKE: Vratar Javor ruši Hrnčevića koji se sjurio prema golu Ravnica, no iako je intervenirao kao posljednji igrač Javor je prošao samo s žutim Mladost – Ravnice 0:0 15.kolo 3.HNL SREDIŠTE Gradski stadion. Sudac: Marinčević (Velika Gorica). Pomoćnici: Brozović i Krznarić. MLADOST: Jelavić